What to do, if you seemingly have it all to chase your dreams: self- worth, talent, time, money, supporting environment, goals, optimism, focus, discipline, willingness, need, etc. But the only thing what is missing, is your power. You lie on the couch, watch pointless TVshow and realize how your life is minute after minute ticking towards to the end.

Being aware means that we are able to observe something about ourselves. So you are capable to observe your thoughts, behavior, reactions, emotions, whatever. My challenge has been to hold my inner power inside me. One moment I am sitting on the couch again, watching some empty show and feeling guilty how I am doing nothing. And the worst part is that everything that I don’t do, fulfills me deeply.

In these situations I have always given away my power. Is it a power, or energy, or a small part of our souls, but it is something that makes a person into an ordinary vegetable.

I profoundly experienced how EVERY TIME, when we feel GUILTY, we lose part of our life energy, part of our soul leaves because it does not want to feel this rotten guilt’s pain. Good if it decides to come back. Bad if it stays with that person, situation or loss. So be careful.

If you feel “empty“, lacking of energy, then I highly recommend to observe your thoughts, feelings around you or inside you. Do you feel guilty that you haven’t been with your children lately? With your husband? With your family? You have been lazy at work? Didn’t go to the gym? Ate too much? Drank too much? Said something bad to your mother? Father? Didn’t meet your friend? Lied? I am quite sure that somewhere around you, inside you is lurking guilt. It is a damn sly bustard. Guilt and shame are emotions that are not with us when we were born. They always come from someone else. That is why they are so slimy, heavy and paralyzing. Call your soul parts back. Take your inner power into yourself again. Keep your energy at “home“. That is the main thing. If we have the life force, then we can heal all our mistakes.

[box class=”info”]I give this time two techniques how to bring parts of your soul back at “home”:

1. This is my own: before sleep I try to feel why or where I feel guilty. If I understand, then I nicely ask back my part of soul (if someone has it) or I take it back (if it is in some old situation, hanging there in the air).

2. You can also bring back your soul parts in therapy (example: Holistic Therapy) or in shaman journey. I have tried both and sincerely admit – they work.[/box]

[box]Mida teha, kui pealtnäha on justkui kõik olemas, et oma unistusi jahtida: eneseväärtus, talent, aeg, raha, toetav keskkond, eesmärgid, optimism, fookus, distsipliin, tahe, vajadus jne. Kuid ainuke, MIS PUUDU on, on JÕUD. Lamad tühjalt diivanil, veel hullem, kui vaatad sealjuures sisutut saadet ja tajud, kuidas minut minuti haaval elu oma aega täis tiksub.

Teadlik olemine tähendab, et oskame mingit osa endast vaadelda. Olgu selleks meie mõtted, käitumine, reaktsioonid, emotsioonid, mis iganes. Minu üheks väljakutseks on osutunud energia (väe) endas hoidmine. Üks hetk istun ringiga diivanil, vaatan tühist saadet ja mõtlen süütundega, kuidas kõik tegemata jääb. Ja kõige hullem on sealjuures, et see, mis tegemata jääb, pakub mulle tegelikult sügavat rahuldust.

Sellistel juhtudel olen alati oma väe kuhugi (kellelegi) andnud. On see vägi või energia või killuke meie hingeosast, igal juhul on see miski, mis muudab inimese tavaliseks juurviljaks.

Sain hiljuti sügava kogemuse osaliseks, kui tajusin, et IGA KORD, kui END SÜÜDI tunneme, siis tasub olla ettevaatlik. Osake meie eluenergiast, osake meie hingest lahkub kehast, et mitte tunda mädase süütunde valu. Hea, kui see hingeosake otsustab mõne hetke pärast ise tagasi tulla. Halb, kui ta jääbki selle inimese, situatsiooni või kaotuse külge.

Kui tunnete ennast kuidagi jõuetult, siis soovitan uurida oma mõtteid ja tundeid, mis hiljuti nagu mesilased teie pea või keha kohal tiirelesid. Kas tunnete süüd, et veedate liiga vähe aega oma lapsega? Mehega? Perega? Tööga? Luuserdasite tööl? Ei läinud trenni? Sõite liiga palju? Jõite liiga palju? Ütlesite pahasti oma emale? Isale? Ei läinud sõbraga kohtama? Valetasite? Olen suhteliselt kindel, et kuskil teie ümber, sees või lähedal hiilib süütunne. Ta on ohtlik suli. Süütunne ja häbi on ainukesed emotsioonid, mida ei saa sündides kaasa. Need tulevad alati kelleltki teiselt. Seepärast need ongi kavalad, rasked ja halvavad. Kutsuge oma hingeosad tagasi. Võtke oma vägi endasse tagasi. Hoidke oma energiat “kodus”. See ongi peamine. Kui meil on eluenergiat, siis saame kõik oma tehtud vead parandada.

Tehnikad 291 ja 290: 
Ma pakun seekord kahte võimalust, kuidas hingeosad “koju” tuua:

1. Minu enda väljatöötatud tehnika: enne uinumist olen püüdnud tunnetada, miks või milles ma ennast süüdi tunnen. Kui saan süütundel sabast, siis palun oma hingeosa tagasi (kui see on kellegi käes) või võtan tagasi (kui see on mingis olukorras “õhku” jäänud). 

2. Hingeosasid on võimalik tagasi tuua teraapiates (nt Holistiline Psühhoteraapia) või šamaani rännakutel. Olen ise mõlemaid proovinud ja tunnistan siiralt – need töötavad.[/box]

2 thoughts on “291 and 290 techniques: Get your energy back

  1. Thanks for some other magnificent article. The place else could anyone get that kind of information in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I am at the look for such information.

What Do You Think?